English / Persian
امروز یک شنبه 3 بهمن 1395
فراخوان چالش افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی
شهرک فناوری
گروه کارخانجات پارت لاستیک
کانال تلگرام کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایرانبانک جامع خرید و فروش ماشین آلات صنایع غدایی و بسته بندی ایرانکانال تلگرامی باشگاه فرمولاسیون مواد غذایی ایرانماشین الات بسته بندی حبوبات و خشکبار

آمار بازدیدکنندگان

کلینیک بسته بندی مواد غذایی ایران - فراخوان چالش ستاد نان رییس جمهری جها افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی به شرح ذیل می باشد:

سالانه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی تولیدشده در کشور به ضایعات تبدیل می‌شود که ۷ تا ۸ درصد آن ناشی از بسته‌بندی نامناسب است. از این‏رو حل این چالش یعنی افزایش زمان ماندگاری محصولات کشاورزی از طریق ارائه بسته‏بندی‏های نوین، گام مهمی در افزایش فروش و صادرات این محصولات محسوب می‏شود. ما در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به دنبال را‏ه‏حل‌های عملی برای «افزایش زمان ماندگاری انواع محصولات کشاورزی از طریق بهبود کیفیت بسته‌بندی» هستیم. شرکت‏های دانش‌بنیان، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‏ها و پژوهشگاه‌ها، و سایر پژوهشگران و فناوران علاقمند می‌توانند در این چالش شرکت کنند. آن‌چه پیش رو دارید، راهنمای شرکت در این چالش است که به توصیف مساله، ملاحظات فنی، ملاحظات و معیارهای ارزیابی طرح‌ها، و فرایند و زمان‌بندی برگزاری چالش می‌پردازد.

حفاظت از انواع محصولات کشاورزی در برابر عوامل محیطی مانند گرما، نور، رطوبت، اکسیژن، میکروارگانیسم‌ها، حشرات و گرد و غبار همواره یکی از چالش‌های صنایع کشاورزی بوده و از این رو، رویکردهای مختلفی برای بسته‌بندی و پوشش‏دهی محصولات کشاورزی توسعه پیدا کرده است. گرچه غالباً افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی وقتی اولویت پیدا می‌کند که پای صادرات این محصولات در میان باشد، اما وسعت کشور ما و استفاده از حمل و نقل زمینی برای انتقال این محصولات به بازار، بهبود بسته‌بندی در بازارهای داخلی را نیز به یک چالش جدی تبدیل کرده است. اما علاوه بر افزایش «زمان ماندگاری» محصولات که شاید بیشتر برای تولیدکنندگان و فروشندگان اهمیت داشته باشد، «حفظ کیفیت» محصولات کشاورزی نیز به طور جدی مورد توجه مصرف­کنندگان است. به این ترتیب دستیابی به فناوری بسته‏بندی‏های مناسب برای افزایش زمان ماندگاری محصولات کشاورزی همراه با حفظ کیفیت آن‌ها یک چالش جدی است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ذیل مراجعه فرمایید

http://ichallenge.ir/portfolio/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C/


جستجوی پیشرفته

کتب و مقالات علمی
صنایع بسته بندی و غذایی

خبرنامه: ثبت ایمیل

فرش پلاس( بسته بندی میوه و سبزی)افزایش ماندگاری محصولات غذایی - فیلم های پلاستیکی چندلایه