English / Persian
امروز دوشنبه 2 اسفند 1395
جای خالی صنایع تبدیل و بسته بندی انگور تولیدی کشاورزان و باغداران کیار
شهرک فناوری
گروه کارخانجات پارت لاستیک
کانال تلگرام کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایرانبانک جامع خرید و فروش ماشین آلات صنایع غدایی و بسته بندی ایرانکانال تلگرامی باشگاه فرمولاسیون مواد غذایی ایرانماشین الات بسته بندی حبوبات و خشکبار

آمار بازدیدکنندگان

کلینیک بسته بندی مواد غذایی ایران - باغداران باید به این فکر باشند که در ادامه روند تولید محصولات خود بتوانند محصول تولید شده را نگهداری کنند تا در زمان مناسب به بازار عرضه کنند و این مهم جز با ورود صنایع تبدیلی به منطقه میسر نمی شود.

گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل ازکیار بیدار، در گزارش قبل به آثار مثبت تولید انگور در شهرستان کیار اشاره شد و با بررسی مراحل کاشت، داشت و برداشت انگور از آغاز تا پایان متوجه شدیم که انگور تولیدی کشاورزان شهرستان کیار به صورت مستقیم یا به بازار مصرف جهت خام خوری عرضه می شود یا اینکه محصول تولید شده برای تبدیل به کنسانتره و آب میوه در اختیار کارخانه تولید آبمیوه که در نزدیکی شهر گهرو قرار دارد قرار می گیرد.

عرضه مستقیم انگور تولیدی کشاورزان و باغداران شهرستان کیار به بازار مصرف یا کارخانه آبمیوه، ساده ترین راه فروش محصولات تولید شده است که متاسفانه این روش کمترین سود را عاید تولیدکنندگان و سود واقعی را روانه جیب دلالان می کند.

قیمت تمام شده بالای محصول تاکستان های انگور شهرستان کیار ناشی از زحمت بسیار، هزینه های کاشت، داشت و برداشت، آسیب های ناشی از کم آبی و آفات متعدد و قیمت پایین خرید بهترین انگور تولید شده در شهرستان کیار دست به دست هم می دهد تا پس از ۴-۵ ماه تلاش شبانه روزی کشاورزان آنچه از فروش محصولات عاید کشاورزان می شود حتی جوابگوی سرمایه آنان هم نباشد.

درآمد تولید انگور متناسب با هزینه ها و زحمات آن نیست

مهندس عیسی بهرامی گهرویی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار گفت: انگور تولیدی در تاکستان های شهرستان کیار یکی از بهترین ارقام انگور تولید شده در کشور است که هم از نظر کمیت هم از نطر کیفیت و هم از نظر ارزش غذایی در سطح بسیار مناسبی قرار دارد.

وی افزود: اگرچه در حال حاضر سطح وسیعی از باغات شهرستان کیار زیرکشت انگور قرار دارد و تاکستان های وسیعی هم در ناغان و هم در گهرو واقع است اما در سال های اخیر کاهش صرفه اقتصادی تولید انگور باعث دلزدگی کشاورزان و باغداران شده است.

این کارشناس ارشد باغداری افزود: انگور تولیدی کشاورزان و باغداران هیچ مشکلی ندارد و از نوع درجه یک و مرغوب است اما آنچه باعث می شود حق واقعی تولیدکنندگان ادا نشود این است که کشاورزان به دلیل نیاز فوری به پول پس از برداشت محصول، عدم امکان نگهداری محصول برداشت شده در انبار در طولانی مدت و همچنین اشباع یکباره بازار از محصولات برداشت شده باعث می شود قیمت خرید انگور در فصل برداشت به یکباره افت کند.

این کارشناس محصولات باغی در ادامه گفت: باغداران باید به این فکر باشند که در ادامه روند تولید محصولات خود بتوانند محصول تولید شده را نگهداری کنند تا در زمان مناسب به بازار عرضه کنند و این مهم جز با ورود صنایع تبدیلی به منطقه میسر نمی شود.

وی گفت: اگر کشاورزان، اداره جهاد کشاورزی، یا بخش خصوصی بتوانند در زمینه تبدیل محصولات تولیدی باغداران سرمایه گذاری و اقدام کنند ضمن حمایت از کشاورزان و باغداران می توانند برای تعدادی دیگر نیز اشتغال زایی کنند.


جستجوی پیشرفته

کتب و مقالات علمی
صنایع بسته بندی و غذایی

خبرنامه: ثبت ایمیل

فرش پلاس( بسته بندی میوه و سبزی)افزایش ماندگاری محصولات غذایی - فیلم های پلاستیکی چندلایه