English / Persian
امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
برنامه اتحادیه اروپا برای قابل‌ بازیافت کردن تمام بسته‌بندی‌های پلاستیکی
شهرک فناوری
گروه کارخانجات پارت لاستیک
دپارتمان طراحی گرافیک کلینیک بسته بندیکانال تلگرام کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایرانافزایش ماندگاری محصولات غذایی - فیلم های پلاستیکی چندلایهفودصنعت

آمار بازدیدکنندگان

کلینیک بسته بندی مواد غذایی ایران - اتحادیه اروپا در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی تمام بسته‌بندی‌های پلاستیکی را قابل بازیافت کرده، تولید پلاستیک‌های یکبارمصرف را کاهش داده و همچنین استفاده از میکروپلاستیک‌ها را محدود کند. این برنامه می‌تواند یک «اقتصاد جدید پلاستیکی» را پایه گذاری کند.

به گزارش ایسنا، هیات اجرایی اتحادیه اروپا روز گذشته (سه شنبه) از اجرای این برنامه خبر داد.

اروپایی‌ها سالانه ۲۵ میلیون تن پسماند پلاستیکی تولید می‌کنند که تنها کمتر از ۳۰ درصد آن بازیافت می‌شود. همچنین میکروپلاستیک‌ها وارد چرخه هوا، آب و غذا می‌شوند که عواقب نامشخصی برای سلامت انسان و حیات وحش دارد.

فرانس تیمرمانس، معاون اول رئیس کمیسیون اروپا گفت: اگر ما در شیوه تولید و استفاده از پلاستیک‌ها تغییری ایجاد نکنیم تا سال ۲۰۵۰ پلاستیک‌های موجود در اقیانوس‌ها از ماهی‌ها بیشتر خواهد شد. تنها راه حل طولانی مدت، کاهش پسماندهای پلاستیکی با بازیافت و استفاده مجدد و بیشتر از آنهاست.

در طرح‌های پیشنهادی ارائه شده در آغاز سال ۲۰۱۸، ترزا می، نخست وزیر انگلیس در مورد ریشه کن کردن پلاستیک‌های غیرقابل بازیافت تا سال ۲۰۴۲ اظهار امیدواری کرد. طرح کلی او ساختن کشوری پاکتر و سبزتر است. این طرح شامل تشویق فروشگاه‌ها به تولید محصولات بدون پلاستیک است.

طبق برنامه‌های کمیسیون اروپا تا سال ۲۰۳۰ تمام فروشگاه‌های اتحادیه اروپا ملزم به استفاده از بسته بندی‌های پلاستیکی قابل بازیافت بوده و استفاده از پلاستیک‌های یکبارمصرف باید کاهش یابند. همچنین میکروپلاستیکهای مورد استفاده در لوازم آرایشی و دیگر محصولات نیز باید به شدت محدود شوند. این برنامه‌های هیات اجرایی اتحادیه اروپا، اکنون باید توسط دولت‌های اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا تصویب شوند.

به علاوه، این برنامه سبب افزایش سرمایه گذاری‌ها روی تولید مواد پلاستیکی قابل بازیافت سازگار با محیط زیست و بهبود فرآیند بازیافت می‌شود.

به گزارش دویچه‌وله، هدف کمیسیون اروپا، پایه گذاری یک «اقتصاد پلاستیکی جدید» است که بسیار مناسب‌تر بوده و منجر به رشد شغلی و نوآوری شده و همچنین اروپا را پیشگام تحول در زمینه مصرف پلاستیک در جهان خواهد کرد.


جستجوی پیشرفته

کتب و مقالات علمی
صنایع بسته بندی و غذایی

خبرنامه: ثبت ایمیل

فرش پلاس( بسته بندی میوه و سبزی)