English / Persian
امروز شنبه 1 اردیبهشت 1397
میخواستم بدونم که در بسته بندی حبوبات به صورت کیسه های 50 کیلوگرمی چه راهکارهایی برای ماندگاری محصول و حفظ محصول از کپک و حشرات وجود دارد
شهرک فناوری
گروه کارخانجات پارت لاستیک
دپارتمان طراحی گرافیک کلینیک بسته بندیکانال تلگرام کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایرانافزایش ماندگاری محصولات غذایی - فیلم های پلاستیکی چندلایهفودصنعت

آمار بازدیدکنندگان

کاربر گرامی :  شما می توانید سئوالات مورد نظر خود را در زمینه های متنوع بسته بندی ازطریق منوی تماس یا ما به این

 کلینیک منعکس و پاسخ های متعدد در خصوص سئوال مطروحه را از طریق همین سایت مشاهده فرمائید

دوشنبه 7 دی 1394
 مریم اکبریان

در ایران به طور متوسط سالیانه 10 تا 29 درصد از محصولات کشاورزی در انبارها بوسیله آفات و عوامل مختلف ازدست می رود خسارت کمی و کیفی محصولات انبار شده در اثر حمله آفات و یا به علت افزایش رطوبت و دما در انبار و سیلو می باشد.یکی ازراه های جلوگیری از ورود رطوبت و آفات به حبوبات بسته بندی صحیح و درست می باشد.

مهمترین فاکتورها در انبار کردن غلات شامل موارد زیر می باشد:

حفظ خشکی

حفظ سردي

جلوگیري از ورود حشرات

رطوبت غلات بارگیري شده باید زیر12 درصد باشد شپش از حشراتی است که در صورت وجود رطوبت در انبار دیده می شود بنابراین براي جلوگیري از آن باید رطوبت داخلی را کاهش داد سیستم تهویه موجب خنکی و ثبات دماي داخلی شده و می توان از این سیستم براي دود دهی ضدعفونی انبار استفاده نمود. کنترل حشرات نقش موثري در کیفیت محصول دارد. اگر مجبور به انبار کردن غلات با رطوبت بالا هستید باید آنها را در انبار هاي خیلی بزرگ ذخیره کنید براي یکنواختی رطوبت و حرارت ، سیستم تهویه را نصب شود. به جهت جلوگیری از تجمع رطوبت ، وجود تهویه کافی در انبار خیلی مهم است. 

بذر حبوبات (پيوست اطلاعاتي الف) در حين نگهداري و ذخيره يك موجود زنده بوده كه در آن فعاليت متابوليكي گياهچه كاهش يافته اما در شرايط محيطي مناسب مي­تواند تسريع گردد.

بنابراين نگهداري و انبارداري مواد­غذايي، بسيار حائز اهميت است، به اين لحاظ لازم است اقداماتي انجام شود تا حد امكان از صدمات احتمالي و خسارات ناشي از عواملي از جمله رطوبت و دما و آفات انباري جلوگيري شود.

انبارها باید از لحاظ ساختمانی مناسب باشد و کلیه منافذ و محل­های باز بر روی دیوارها، کف، سقف، درها و پنجره­ها باید مسدود گردد و یا مجهز به توری باشد. انبارها مي بايست قبل از ورود مواد اولیه، با سموم مجاز ضدعفونی گردد. برای قراردادن كيسه­هاي حبوبات از پالت استفاده گردد.

موادی مانند، بنزین، کودشیمیایی، روغن­های شیمیایی که بر زمان ماندگاری­، کیفیت­، طعم و بوی حبوبات تأثیرگذار است نباید در انبار حبوبات نگه داری شود. سقف انبارهای نگه­داری حبوبات باید ايزوله و غیرقابل نفوذ به آب، باشد. چیدمان پالت­ها و حبوبات باید به گونه­ای باشد که گردش و جریان هوا به آسانی بين بسته ها برقرارگردد. كف انبار مي بايست بدون ترك و شكافهاي عميق باشد، چنانچه كف انبار داراي وضعيت نامطلوب باشد، مي توان با استفاده از يك پوشش ضدگاز نايلوني روي كف انبار مشكل را حل نمود.

برای حفظ کیفیت و به تأخیر انداختن رشد کپک ، حبوبات را می توان در بسته های بدون منفذ ، همراه با یک گاز بی اثر ، مانند ازت و یا تحت خلأ بسته بندی کرد . رطوبت نسبی محیط برای حفظ کیفیت و جلوگیری از رشد کپک ، باید بین 55 تا 65 درصد حفظ شود. میزان فعالیت آبي می­تواند با سطح رطوبت متفاوت انواع حبوبات­، مرتبط گردد. در فعاليت آبي يكسان لزوماً ميزان رطوبت در انواع حبوبات يكسان نخواهد بود. در هرحال فعالیت آبی بیش از 0/7 ، با دمای 25 درجه سلسیوس و رطوبت نسبی معادل آن ، به  دليل فراهم شدن شرایط رشد میکروارگانیسم ها ، غیر ایمن تلقی می گردد . برای نگهداری حبوبات در انبار حفظ فاصله بسته ها با دیوار ، کف و ارتفاع ، برای جلوگیری از افزایش رطوبت ضروری است و بسته ها باید حداقل نیم متر با دیوار فاصله داشته باشد . با پایین نگه داشتن دمای محیط و چرخش هوا و فعالیت آبی ایمن می توان از رشد کپک هایی که تولید کننده سم هستند جلوگیری نمود . به طور كلي حبوبات بايد در مكان تميز و خشك نگهداري گردد. حشرات در تغييرات موضعي درجه حرارت و رطوبت توده هاي انباري حركت مي كنند تا شرايط مناسب رشد و نمو خود را بيابند. در حالي كه حشرات رشد مي كنند حرارت ايجاد مي شود كه نهايتاً درجه حرارت آنقدر بالا مي رود كه به يك حد نامطلوب مي رسد،‌ كه معمولا بيشينه 42 درجه سلسيوس مي باشد. در موقع انبارداري حبوبات ميزان خطر آلوده شدن به آفات انباري بستگي به شرايط محلي (آب و هوا، روش هاي كنترل مزرعه اي) دارد. به طور كلي در نواحي گرم كه شرايط براي زنده ماندن آفات و ادامه رشد سريع آن ها فراهم است، شديدتر مي باشد.

در صورتيكه حجم حبوبات انبار شده بيش از نصف حجم انبار باشد بهتر است نسبت به آفت زدائي با فسفین تمام انبار اقدام كرد . طول زمان گازدهي به عوامل مختلف مانند دماي كالا ( دماي قسمتهاي مركزي ) , نوع آفت و رطوبت كالا يا محيط بستگي دارد . بطور كلي هر چه گرماي درون محصول بيشتر باشد گاز با سرعت بيشتري در فضا پخش مي‏شود و بالعكس هر چه گرما كمتر باشد از توان انتشار گاز كاسته مي‏شود . در عمليات ضدعفوني زير پلاستيك با استفاده از گاز فسفين، درزبندي و مسدود نمودن كليه منافذ و روزنه هاي خروجي گاز، مهمترين عامل براي نتيجه گيري مطلوب است. اين موضوع در خصوص حبوبات بسته بندي شده اهميت بيشتري دارد.

-         دوز ضدعفوني كالاهاي بسته­ بندي تا 6 گرم گاز فسفين در هر تن توصيه مي شود كه مي تواند در موارد خاص و در صورت وجود حشرات مقاوم و نامساعد بودن ساير شرايط مقدار گاز را افزايش داد.

-         بسته­ هاي بافته شده با پلي اتيلن و يا كارتن هاي كالا، براي ضدعفوني كامل به زمان بيشتري نياز دارند.

-         در پايان عمليات ضدعفوني، هواكش ها، درها و پنجره هاي انبار را باز كرده، پوشش­ها را برداشته و عمليات هوادهي صورت گيرد.

همچنین بسته بندی حبوبات به طور معمول در سه نوع پلیمر شفاف و قابل انعطاف پلی اتیلن، پلی پروپیلن، سلوفان(استحکام و شفافیت) انجام میگیرد که پلی اتیلن ماده ای سفت، نیمه شفاف با قدرت تحمل ضربه بالا، مقاومت خوبی نسبت به نفوذ بخار آب دارد وپلی پروپیلن هم در برابر ورود رطوبت به

  
دوشنبه 25 آذر 1392
 مرضیه رضایی

بسته  بندی اولیه

در این مرحله ، با توجه به نوع مصرف حبوبات ، بسته بندی انجام می شود . برای بسته بندی حبوبات ، از دستگاه مخصوص بسته بندی استفاده می شود. جنس و مواد مورد استفاده در ساخت بسته ها ، باید مقاوم و مناسب برای مواد غذایی باشد . مواد بسته بندی باید مناسب و سالم باشد . لوازمی که برای بسته بندی حبوبات به کار برده می شود باید سالم ، تمیز ، خشک و عاری از هرگونه آلودگی و بوی غیرطبیعی باشد . این مواد باید در شرایط بهداشتی و تمیز ، نگه داری شده و ازآلودگی آن جلوگیری گردد . انتخاب جنس و نوع بسته به گونه ای باشد که بتواند محصول را از تغییرات کمی و کیفی در طی مراحل مختلف حمل و نقل تا زمان مصرف حفظ نماید ، و به نحوی بسته بند ی گردد که امکان دست کاری در آن وجود نداشته باشد و برچسب گذاری صحیح ر ا امکان پذیر سازد . روش بسته بندی باید به نحوی باشد که حفاظت صحیح و کامل از محصول به

منظور جلوگیری از هرگونه فساد ، آسیب و ضایعات ، طی مراحل نگه داری و ترابری ، تأمین گردد .

پر کردن حبوبات در بسته بندی ، معمولاٌ شامل موارد زیر است :

-1 پر کردن تا حد مورد نظر ، بر اساس وزن و یا حجم .

-2 بسته بندی در ظروف مخصوص مانند پلی اتیلن .

-3 بسته بندی با هوای اصلاح شده(اتمسفر تغییر یافته) .

  

جستجوی پیشرفته

کتب و مقالات علمی
صنایع بسته بندی و غذایی

خبرنامه: ثبت ایمیل

فرش پلاس( بسته بندی میوه و سبزی)