English / Persian
امروز شنبه 2 تیر 1397
ایا خورد کرن برگه هایی از جنس پلی اتیلن ترفتالات در اسیاب های خشک که گرده و خاکه های زیادی در هنگام خورد کردن دارد کار درستی هست؟ایا برای سلامتی اپراتور خط ضرر دارد؟ایا در وعرض خطر دیوکسین قرار دارد بخاطر استنشاق گردو خاک؟
شهرک فناوری
گروه کارخانجات پارت لاستیک
تور سیال فرانسه دپارتمان طراحی گرافیک کلینیک بسته بندیکانال تلگرام کلینیک تخصصی بسته بندی مواد غذایی ایرانافزایش ماندگاری محصولات غذایی - فیلم های پلاستیکی چندلایهفودصنعت

آمار بازدیدکنندگان

کاربر گرامی :  شما می توانید سئوالات مورد نظر خود را در زمینه های متنوع بسته بندی ازطریق منوی تماس یا ما به این

 کلینیک منعکس و پاسخ های متعدد در خصوص سئوال مطروحه را از طریق همین سایت مشاهده فرمائید

جمعه 13 دی 1392
 مریم توکلی

در اثر سوزاندن پلاستیک ها آلاینده های آلی پایدار (POPs) تولید میشوند که به فوران ها و دیوکسین ها معروف اند.

اخیراً تحقیقاتی توسط دکتر Edward Fujimoto مدیر برنامه ریزی سلامت بیمارستان Castle آمریکا راجع به دیوکسین و چگونگی عملکرد آن در بدن صورت گرفته   است نتایج تحقیقات حاکی از آن است که فرآوری غذاها در حرارت بالا باعث حل شدن و آزاد شدن دیوکسین از پلاستیک و تزریق آن بداخل غذا می شود.- ماده شیمیایی Dioxin باعث بروز سرطان خصوصاً سرطان سینه می شود. بنابر این به نظر می رسد حین خرد کرن برگه هایی از جنس پلی اتیلن ترفتالات در اسیاب های خشک در صورتی که دمای بالایی نباشد خطر جدی در مورد تولید دیوکسین وجود ندارد ، البته گرده و خاک زیادی که حین خرد کردن برگه ها تولید میشود قطعا برای سلامتی مضر است که باید تمهیداتی در خصوص ایمن سازی سیستم اندیشیده شود.

Refrence

Biological degradation of plastics: A comprehensive review, A. A. Shah, F. Hasan, A. Hameed, S. Ahmed, Biotechnology

advances 26 (2008) 246-265

لینک دانلود

http://s5.picofile.com/file/8107170400/Biological_degradation_of_plastics_A_comprehensive_review_.pdf.html

  
جمعه 13 دی 1392
 فاطمه موسوی

پلی اتیلن ترفتالات (PET) در صورت مصرف از لحاظ بیولوژیکی غیرفعال و از لحاظ پوستی در طول مدت تماس ایمن می باشد و استنشاق آن خطری ایجاد نمی کند. همچنین نتایچ نشان دهنده این موضوع است که این پلیمر خاصیت جهش زایی ندارد و منجر به سرطان نمی شودو این پلاستیک در این زمینه بسیار مطمئن است. بررسي سميت و مطالعات genotoxicity  روي PET،منومر ها و تركيبات واسطه ديگر نشان داد كه اين ماده به عنوان تهديد براي انسان ظاهر نمي شوند. مطالعات مشابه بر روي منومرها و تركيبات واسطه PET نشان مي دهد كه اين مواد به صورت ضروري  سمي نيستند و هيچ تهديدي براي انسان در بر ندارد و مطالعات كامل بر روي تغذيه حيوانات نشان داد كه هيچگونه ريسكي  ناشي از استفاده آنتيموني در توليد PET  وجود ندارد.

 

Toxicity Chart

 

http://home.comcast.net/~rhdesign/2006conrexweb/pet.html

A, G, Karamani. V, I, Triantafyllou. K, Akride-Demertzi. P, G, Demetzis.2004.Safety and quality of plastic food packaging materials: validation of a modified chemical inertness test method for refillable poly(ethylene terephthalate) bottles,

 

 

 

  
جمعه 29 آذر 1392
 شکیبا کیانیانی

 

PET   به صورت بیولوژیكی خنثی ، به صورت جلدی مطمئن برای در دست گرفتن می باشد. اگر بلعیده و یا استنشاق شود خطرناك نمی باشد. در مطالعات تغذیه ای صورت گرفته بر روی حیوانات هیچ مدركی مبنی بر سمیت ماده مورد نظر یافت نشد. نتایج منفی از تستهای Ames ومطالعه بر روی DNA سنتزی (غیر قابل برنامه ریزی شده ) نشان داد كه PET سمیتی بر روی ژنها ندارد. مطالعات مشابه بر روی منومرها و تركیبات واسطه PET نشان می دهد كه این مواد به صورت ضروری سمی نیستند و هیچ تهدیدی برای انسان در بر ندارد. یكی از مواد ویژه كه در سطح وسیع استفاده شده ، تری اكسید آنتیموان است كه باعث سرطان می شود. به هر حال مطالعات كامل بر روی تغذیه حیوانات نشان داد كه هیچگونه ریسكی ناشی از استفاده آنتیمونی در تولید PET وجود ندارد. مطالعه بر روی رژیم غذایی شامل 20 g/Kg تری اكسید آنتیمونی تاثیرات سمی قابل شناسایی بر روی حیوانات نداشت و آزمایشات genotoxin اغلب منفی بود.
غدد درون ریز بدن انسان كه كنترل فرایندهای حیاتی انسان نظیر تولید مثل ، تنظیم متابولیسم و دیگر جنبه های توسعه قبل از تولد را به عهده دارد .مواد شیمیایی مصنوعی ساخت بشر ، در صورت جذب در بدن باعث از هم پاشیدن هورمون استروژن اختلال در چرخه غدد درون ریز ، اختلال در تولید مثل و كاهش در تعداد اسپرم میگردد.پس این نكته مهم است كه تركیبات استفاده شده در
PET هیچ مدركی مبنی بر فعالیت استروژنیك نداشته باشند.یك مدرك مهم وجود دارد كه نشان میدهد كه این مواد غیر سرطانی و نسبتا ایمن اند. 

 

http://www.polyethylene.ir

 

  

جستجوی پیشرفته

کتب و مقالات علمی
صنایع بسته بندی و غذایی

خبرنامه: ثبت ایمیل

فرش پلاس( بسته بندی میوه و سبزی)